Taxi Kraków, przewoź osób ICAR

Taxi w krakowie

Obecnie branża taksówkarska przeżywa prawdziwy kryzys. Wynika to z kilku czynników. Po pierwsze, coraz więcej osób posiada prawo jazdy oraz własny samochód, przez co nie potrzebuje korzystać z usług taksówkarzy. Po drugie wzrost bezrobocia przyczynia się do tego, że niektórych ludzi zwyczajnie nie stać na taxi Kraków i muszą korzystać albo z rowerów, albo z komunikacji miejskiej, która jest wyraźnie tańsza.

Czy zatem branżę taksówkarską czeka poważna recesja bądź „wymarcie”? Zdecydowanie nie! Owszem zatrudnienie znacząco spada i pewnie będzie spadać dalej, niemniej jednak popyt na tego typu usługi będzie w dalszym ciągu się utrzymywał. Wynika to z faktu, że nie każdego posiadacza prawa jazdy stać na własny samochód. Inną dobrą przesłanka jest to, że w dalszym ciągu część osób zwyczajnie boi się jeździć samochodem, przez co nie decyduje się zapisać na kurs prawa jazdy.

Dobrą informacją dla taksówkarzy, jest ostatnia zmiana przepisów, która przewiduje regularne, przeprowadzane co 10 lat, badania stanu zdrowia dla osób, które uzyskały prawo jazdy po 1 stycznia 2013 roku. Zatem spora część przyszłych kierowców będzie w pewnym momencie swego życia tracić uprawnienia do prowadzenia pojazdu ze względu na zły stan zdrowia. Dla tych ludzi jest to oczywiście bardzo smutna i przykra wiadomość, taksówkarze jednak mają powody do radości, co dowodzi tylko, że mimo chwilowego kryzysu ich branża nie jest skazana na „wymarcie”.