Taxi Kraków, przewoź osób ICAR

Taxi Kraków

Wprowadzone od 1 stycznia 2013 roku zmiany w egzaminach na prawo jazdy oraz w postępowaniu wobec „świeżo upieczonych kierowców”, spotkały się ze sporą krytyką. Oburzeni byli wszyscy kandydaci. Z drugiej strony, doświadczeni kierowcy zgadzają się z takim zaostrzeniem przepisów. Racja, jak zwykle, leży pośrodku.

Nowe przepisy wprowadzają wiele zmian w obecnych regulacjach. Po pierwsze „młodzi kierowcy”, do 2 lat od momentu uzyskania prawa jazdy, będą co 10 lat musieli przechodzić obowiązkowe badania lekarskie. Ponadto w przypadku naruszenia przepisów ruchu drogowego będą kierowani na jazdy doszkalające. Przy złamaniu przepisów ruchu drogowego po raz kolejny, nawet jeśli nie przekroczyli dopuszczalnej ilości punktów karnych, będzie im odbierane prawo jazdy.

Widać zatem wyraźnie, że nowe przepisy bardzo surowo traktują „młodych kierowców”. Nie ma się zatem czemu dziwić, że czują się oszukani. W końcu oni też chcą być kierowcami i prowadzić własne pojazdy, nie zaś korzystać z taxi Kraków. Poza tym trudno się z nimi nie zgodzić, że istotniejsza od doświadczenia jest odpowiedzialność oraz roztropność na drodze. Zwolennicy tej zmiany, podkreślają natomiast, że zdecydowana większość wypadków jest powodowana właśnie przez „młodych kierowców”. Jedni i drudzy mają tutaj trochę racji. Przepisy zostały jednak już wprowadzone i nie ma co z nimi dyskutować. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że istotnie przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.