Taxi Kraków, przewoź osób ICAR

Krakowskie taxi

Kraków, druga w kolejności chronologicznej stolica Polski, jest jednym z najpiękniejszych polskich miast. Co roku, turyści z całego świata przyjeżdżają odwiedzić to zabytkowe miejsce. Powody do radości mają właściciele restauracji, pubów, stacji benzynowych oraz innych sklepów, którzy osiągają dzięki temu większe zyski. Taka sytuacja z pewnością nie cieszy jednak kierowców – większa ilość osób, to wzmożony ruch na drogach, co prowadzi do tworzenia się „korków”.
Przyjeżdżając do Krakowa, bądź innych dużych polski miast, należy liczyć się z tym, że poruszanie się po nim własnym pojazdem będzie bardzo ciężkie. Nie chodzi tutaj wcale o słabą jakość dróg, ale o nieznajomość topografii miasta, korki na drogach oraz zamknięcia niektórych odcinków z powodu remontu. Z nieznajomością ulic można sobie poradzić, zabierając ze sobą nawigację. Należy jednak pamiętać, że nie uwzględnia ona nowo postawionych znaków oraz zamknięcia niektórych fragmentów ulic , stąd nie zawsze można na niej polegać. Zamiast zatem „męczyć się w korkach” warto skorzystać z taxi. Kraków jest miastem, gdzie takie rozwiązanie, oprócz oczywiście roweru, jest zdecydowanie najlepsze. Oczywistym jest, że nawet taksówkarz nic nie poradzi na korki i utrudnienia ruchu, ale znając dobrze miasto, może wybrać mniejsze, boczne drogi, dzięki którym uda się uniknąć niepotrzebnego stania w korku.
Przyjeżdżając do Krakowa należy oczywiście zwiedzić Zamek Królewski na Wawelu oraz sukiennice. Są to niezwykle piękne zabytki, które od dawna są chlubą miasta. Warto również obejrzeć Kościół Mariacki oraz Muzeum Czartoryskich, w którego zbiorach znajduje się jeden z najsłynniejszych obrazów w polskiej kolekcji – „Dama z gronostajem”. Nie ma on może takiego znaczenia dla Polaków jak choćby „Bitwa pod Grunwaldem”, pędzla Jana Matejki, niemniej jednak warto go obejrzeć.
Atrakcji jest wiele, zobaczyć należy tak dużo, na ile pozwoli czas oraz możliwości finansowe.